Čištění kanalizace a odpadů A-EFEKT

Jak vyčistit ucpaný odpad

Ucpal se Vám odpad a nevíte co s tím?

Ucpané odpady - u dřezu, umyvadla, vany nebo wc pomalu odtéká nebo už vůbec neodtéká voda.

Ucpaný odpad zvládnete i svépomocí, záleží však kde je odpad ucpaný a čím je ucpaný.

Čím vyčistit ucpaný odpad

  • zvonem na odpady
  • někdy stačí vyčistit sifon (umyvadlo, dřez, vana)
  • instalatérským ručním perem
  • chemií běžně dostupnou v drogerii

Čištění odpadů zvonem

Začněte zvonem na odpady, pravidelně pumpujte (v umyvadle, vaně musí být voda), musíte vodu rozpohybovat, pak je šance že se ucpávka uvolní. Musíte zaslepit všechny přepady a přípojky kudy by tlak unikal jinam než do tubky.

Chemické čištění odpadů

Pokud zvon nepomůže, můžete použít chemické čištění. Přípravky na čištění potrubí zakoupíte v každé drogerii. Osobně tento způsob nepoužíváme i když je to často účinné, občas se setkáváme s důsledky nepodařeného čištění chemií (zalepené trubky ve zdi, sifon, vyplavená koupelna kyselinou). Každopádně dodržujte návod na obalu výrobku. Volil bych spíše tekuté přípravky naž granule. Chemické čištění odpadů je dobré především jako prevence, kdy odpady odtékají.

Čištění sifonu

Demontujte, vyčistěte sifon (u letitých sifonů to jde někdy ztuha), ucpání může způsobit sifon plný vlasů, tuku i různých předmětů. Když je sifon odmontovaný, zjistěte jestli trubka ve zdi odtéká, ucpávka může být až dále v trubkách , (pak přichází na řadu ruční pero na čištění odpadů). Pokud voda v trubce odtéká, namontujte sifon zpět, počítejte s tím že můžete potřebovat nová těsnění.

Ucpané WC

Jak na ucpaný záchod? Čištění záchodu pokud se čiští wc mísou je nejlepší zvonem, nepoužívejte skrz záchodovou mísu instalatérské pero, keramiku odřete. Naplňte mísu vodou a pumpujte zvonem. V případě že voda neodtéká, může být ucpávka v trubkách, pak se musí mísa demontovat a použít ruční instalatérské pero. Může se stát že instalatérské pero který má malý průměr udělá v ucpávce jen malý otvor a ucpání se může opakovat. Pak je potřeba pročistit kanalizaci strojem.

Čištění odpadů ručním perem

Nejnáročnější způsob čištění odpadů svépomocí, ručních spirál na čištění odpadů je výběr, různé délky i průměry. Nastrkejte pero kam až to půjde a točením spirály pero šroubujete do potrubí, je potřeba trubku plnit vodou. Tento způsob čištění odpadů je dost náročný na provedení, pružina se překrucuje, když je více odpadových kolen za sebou, ruční pero se už přes ně nedostane. Pokud se čištění nepovede nezbývá než odpady vyčistit profesionální technikou, především v případě že je ucpávka někde dál v potrubí.

Čištění odpadů profesionální technikou

rowo

K pročištění odpadů se používá čištění strojem a čištění tlakovou vodou.

Na bytové a domovní odpady se používá stroj, ten však zvládne i venkovní a dešťovou kanalizaci do průměruu 200 mm.


tlaková voda

Na větší průměry a silně znečištěnou kanalizaci je zase lepší tlaková voda která se používá spíše pro čištění venkovní kanalizace.

Nepodaří-li se Vám svépomocí odpady vyčistit a chcete si naše služby objednat, kontaktujte nás na tel.:603 536 796, rádi Vaše případné dotazy zodpovíme a odpady vyčistíme.

© 2023 • A-EFEKT čištění a revize kanalizace •