Čištění kanalizace a odpadů A-EFEKT

Frézování kanalizace

Na rozdíl od čištění kanalizace kde je kanalizace ucpaná měkčím materiálem se frézováním z kanalizace dostávají tvrdé usazeniny, kořeny, stavební materiál. Starší kanalizace zarůstá, dělají to především litinové stoupačky staré několik desítek let, frézování kanalizace se provádí pokud nechcete měnit staré rozvody za nové a frézování na několik let opět kanalizaci zprovozní. Záleží také na tom, v jakém stavu se kanalizace nachází, stav kanalizace odhalí revize kanalizace kamerou.

Frézování kanalizace strojem

Provádíme frézování kanalizace strojem, na začátek nastavitelných pružin se nasadí frézovací hlavice podle průměru a charakteru potrubí. Fréza se točí a tvrdé usazeniny rozdrtí, voda puštěná následně do potrubí odfrézované usazeniny odplaví.

Frézování kanalizačních stoupaček

frézování kanalizační stoupačkyPro tento způsob frézování je třeba se dostat přímo ke stoupačce - z půdy, střechy.

Litinové stoupačky časem zarůstají, především užších průměrů ( DN 70, DN 50).

Stoupačka se profrézuje z půdy, střechy přes patní koleno až do ležaté kanalizace.

Frézování kořenů v kanalizaci

kořeny v kanalizaciKořeny můžou prorůstat do ležaté kanalizace když netěsní hrdla kameninového potrubí a kořeny se stahují za vodou nebo je kanalizace porušená.

Kořeny je možné odfrézovat, při frézování se používá kanalizační kamera, ta zjistí kde kořeny prorůstají a zkontroluje stav kanalizace po odfrézování. Pomocí sondy na trasování kanalizace můžeme zjistit přesné místo kde kořeny do potrubí prorůstají.

© 2022 • A-EFEKT čištění a revize kanalizace •